Bizler Kimiz

Hakkımızda

Yenilikçi Güncel Olmaya Çalışıyoruz

En doğru en güncel bilgiler herkes için faydalı bölümler oluşturuyoruz

sql veri tabanımız ile en hızlı raporlar ile isatistikler sunuyoruz.

2019 yılından itibaren çalışmalarımıza satranç için fayda sağlamaya sürekli kendimizi yenilemeyi amaç edindik. görüş ve önerileriniz ve paylaşım destekleriniz bizim için değerlidir.

Chess1886.com Sayfaları

Yayımlanmamış Satranç 'ın istatistikleri.

aradığınız merak ettiğiniz bilmediğiniz satranç ‘a dair herşey burda.

Modern satrancın kurucusu ve ilk resmi dünya şampiyonu, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nda doğan Wilhelm Steinitz, 1886’da resmen dünya satranç şampiyonu ilan edildi. Steinitz aynı zamanda, satrancı sistematik oynama kavramının da babasıdır. Steinitz’in teorisinin başlangıç noktası “Satrançta konumun özelliklerine uygun bir plan yaparak oynamak” tır. “Konumun Özellikleri” konusundaki görüş ve çalışmaları, modern satranç oyununun temelleri olmuştur.

Wilhelm Steinitz 1836’da Prag’da doğdu. Paul Morphy ile birlikte konumsal satranç okulunun kurucusu olarak kabul edilir. Viyana’da matematik okurken, o dönemde Avrupa  satrancının başkenti olan bu kentte satrançla tanıştı. 1866’da Adolf Anderssen’i yendikten sonra dünyanın en iyi oyuncusu kabul edilmeye başlandı; ancak resmi dünya şampiyonluğu ünvanını alması için 20 yıl daha beklemesi gerekecekti. Dünya şampiyonluğu ünvanını Isidor Gunsberg ve Mikhail Chigorin’e karşı korudu. 1894’te genç Lasker’e kaybetti. Ömrününü kalan bölümünde ruhs sağlığı bozulan Stenitz, 1900’de New York’ta öldü.

Chess 1886 - :

Satranç Kariyer

Chess1886.com 'da

Sizde aramıza katılın.

X
%d blogcu bunu beğendi: